Citi Opuscard – na dopravu i levné nákupy

Jedna karta na dopravu fungující také jako kreditní karta? Ano! Tuto novinku platnou od 1. 10. 2012 nedávno představil Liberecký kraj. Přidal se tak například k Varšavě nebo Bratislavě, které podobnou službu již využívají.  Zjistěte více.

Roční jízdenka na splátky a další výhody – Liberecký kraj zavedl Citi Opuscard

Po spojení dopravního systému veřejné dopravy v Libereckém kraji se společností CitiBank vznikla tzv. Citi Opusccard kterou mohou majitelé využít v mnoha směrech. V ČR jde o první případ, ve Varšavě a Bratislavě však lidé podobných výhod již využívají.

Multifunkční cobrandovou kartu, která je vybavena dvěma čipy a magnetickým proužkem mohou držitelé využívat jako kartu pro platbu jízdného i jako běžnou kreditku. K využívání Citi Opuscard u dopravců slouží bezkontaktní čip zabudovaný v kartě a k běžným transakcím slouží magnetický proužek a fyzický čip přímo na kartě.

Uživatelé klasické Opuscard karty mají od 1. 10. 2012 možnost požádat o vystavení Citi Opuscard, která funguje také jako kreditní karta a zájemcům přinese zajímavé výhody a hlavně možnost zaplatit si výhodné roční jízdné ihned a poté jej běžně splácet. Klient, který si zakoupí roční jízdenku v rámci IDOL (integrovaná doprava libereckého kraje) v ceně nad 4 000 Kč, může splácení karty rozložit do 12 měsíčních splátek. Vše je navíc bez navýšení a s úrokovou sazbou 0 % p. a. Kreditní limit na kartě je možno nastavit až do výše trojnásobku čisté měsíční mzdy žadatele.

Jaké jsou další výhody Citi Opuscard?

  • Bonus 2% za každou transakci provedenou Citi Opuscard
  • Slevové programy Citibank
  • Využití karty k rezervaci vstupenek přes systém eVstupenka
  • Využití karty jako čtenářského průkazu do Krajské vědecké knihovny v Liberci
  • Možnost využití slev z  Benefit programu
  • Slevy po celém světě díky programu Citi World Privileges

Jak získat kartu Citi Opuscard?

Pokud chcete využít výhody této karty a ještě ji nemáte, můžete si o kartu požádat na webových stránkách www.mojeopuscard.cz nebo se stavit v Klientském centru Opuscard a vyzvednout si tištěnou žádost. K úspěšnému vyřízení je potřeba doložit: fotografii, platný občanský průkaz (nebo jiný průkaz + doklad o trvalém bydlišti), poplatek za vydání karty – výše je dle aktuálního ceníku 140 Kč.