StandardHypotéka

Kdo by v dnešní době nechtěl mít vlastní bydlení? Mít svůj vlastní byt či dům je určitě velká výhoda, bohužel však ne si může pořídit nemovitost z vlastních financí. Naštěstí existují půjčky a hypotéky, které umožní volbu vlastního bydlení téměř každému. Dnes Vám představíme variantu hypotéky od Oberbank.

Hypotéka od Oberbank

Banka Oberbank, působící v České republice již od roku 1977, má hlavní sídlo v rakouském městě Linc. Klientům dodává univerzální bankovní služby, zaměřené pro privátní i firemní klienty. Pro zájemce, hledající finanční oporu pro zřízení nemovitosti poskytuje Oberbank tři produkty hypotéky. Jednou z nejvýhodnějších je StandardHypotéka.

StandardHypotéka

StandardHypotéku můžete využít k nákupu nemovitosti do osobního vlastnictví, stavbě nebo opravě nemovitosti, k modernizaci či rekonstrukci nemovitosti, nákupu družstevního podílu, a vypořádání či rozdělení majetkových nároků k nemovitosti.

Tato hypotéka od Oberbank je účelová. Proto kromě dokládání účelu je potřeba zajistit nemovitost, která bude po sjednanou dobu splácení zajištěna zástavním právem k nemovitosti.  Splatnost si samozřejmě můžete zvolit co nejvýhodněji i vzhledem k výši půjčky a splátek. Pohybuje se od 12 měsíců až do 25 let. Splátky jsou umožněny jak v české měně, tak v eurech.  Splátky jsou pravidelné, anuitní.

Pokud již aktuálně využíváte nějakou půjčku nebo hypotéku, se kterou jste nespokojeni a je pro Vás nevýhodná, můžete StandardHypotéku využít i k refinancování.

Minimálně si můžete požádat o 100 000 Kč, maximálně může být poskytnuta hypotéka ve výši 80% zastavené nemovitosti. Minimálně lze žádat o 100 000 Kč, maximálně je možné poskytnout částku do 80% hodnoty zastavené nemovitosti. Celou částku můžete čerpat buď jednorázově, anebo postupně v několika splátkách.

Stejně jako většina konkurence v oblasti financí, snaží se i Oberbank o využití nějaké „služby navíc“ pro své klienty. Výhody jsme pro Vás jednoduše uspořádali, abyste se s nimi mohli seznámit.

Jaké jsou výhody StandardHypotéky?

  • Kompletní servis hypotéky (úvěr, pojištění úvěru, účet)
  • Osobní přístup ke každému klientovi
  • Profesionální jednání privátních poradců
  • Bezplatné individuální poradenství
  • Možnost volby mezi fixní a variabilní úrokovou sazbou

Jaké jsou úrokové sazby?

Úrokovou sazbu můžete mít nastavenu dvěma výše zmíněnými způsoby. Fixní lze nastavit v rozmezí 1- 5 let, variabilní je na bázi 3M PRIBOR. Fixní úroková sazba je pevně stanovená buď na celou dobu splácení úvěru nebo na dohodnuté fixační období. Variabilní úroková sazba je oproti tomu „fixována“ vždy jen na určité období. Společnost Oberbank odvozuje úrok u StandardHypotéky z aktuální výše sazby 3M PRIBOR. Úročení se tedy může měnit každé čtvrtletí.Neznamená to však, že by se Vám změnila automaticky výše splátek. Při pohybu hodnoty 3 M PRIBORU se mění podíl úroku a jistiny.

Jaké podmínky je třeba splnit?

 

Zaujala Vás StandardHypotéka a chcete využít všech dostupných výhod? Pokud ano, postup pro získání hypotéky je vcelku snadný. Jako první krok je vyplnění kontaktního formuláře nebo osobní návštěva banky. Obchodních míst je v České republice 18, takže určitě najdete některé v blízkosti Vašeho bydliště.

Jakmile se s poradcem domluvíte na žádosti o hypotéku, bude potřeba doložit dokumenty. Potřebovat budete zejména ty, které potvrzují Vaši totožnost (občanský průkaz, pas), Váš příjem (potvrzení o příjmu od zaměstnavatele, nebo jiné akceptované dokumenty), potvrzení o nemovitosti (kupní smlouva, výpis z listu vlastnictví na zastavovanou nemovitost), podklady k výplatě úvěru (kupní smlouva, faktury apod).