Fio hypotéka

Zrealizujte své sny

Bydlet ve vlastním je v dnešní době přání mnoha lidí. Platit pronájem se rozhodně nevyplatí. Co ale dělat, pokud nemáte dostatek vlastních prostředků k realizaci svých snů? Zkuste Fio hypotéku, která nabízí dostupné řešení pro občany ČR i cizince s trvalým či přechodným pobytem v České republice.

Charakteristika Fio hypotéky:

Pro Vaši ucelenou představu o této službě přinášíme stručnou charakteristiku Fio hypotéky:

  • Je vhodná pro financování nemovitosti (byt, rodinný dům, rekreační objekt, bytový dům do 3 jednotek, stavební pozemek určený k zástavbě pro bydlení).
  • Spolu s žadatelem mohou ve smlouvě figurovat až 3 spoludlužníci.
  • Poskytnutí úvěru, vedení běžného i úvěrového účtu, rezervaci finanční částky i čerpání úvěru máte k Fio hypotéce zdarma.
  • Výše úvěru se pohybuje od 300 000 Kč až do 10 000 000 Kč.
  • Maximální výše úvěru může být až do 85 % nemovitosti.
  • Splatnost Vašeho úvěru může být od 5 do 30 let.
  • Pevná úroková sazba je fixována 1 rok až 5 let, je možné zvolit i variabilní úrokovou sazbu, která se odvíjí dle situace na trhu.

U hypotečního úvěru na financování stavby můžete požádat o „čerpání bez faktur” do výše 20 % ze sjednané výše hypotečního úvěru, maximálně o 300.000 Kč.

U Fio banky si k hypotéce můžete zvolit některé bonusové služby. Určitě se vyplatí využít službu mimořádné splátky navíc, jež je zdarma a umožňuje složit mimořádnou splátku ve výši až 20 % ze sjednané výše úvěru ročně bez poplatku. Další variantou je služba Hypospořicí konto. Pokud na tomto kontu budete mít zůstatek vyšší než 50 000 Kč, Vám na hypotečním úvěru ve výši zůstatku na Hypospořícím kontu nebude úročena. Zřízení zmíněné služby ovlivňuje výpočet úrokové sazby hypotečního úvěru.

Výši úrokové sazby ukazuje následující tabulka

Typ sazby Sazba
Float 1M PRIBOR + 2,15 %
Fixace 1 rok 3,89 %
Fixace 2 roky 3,83 %
Fixace 3 roky 3,63 %
Fixace 4 roky 3,56 %
Fixace 5 let 3,51

Zajištění nemovitosti

Fio hypotéka musí být, stejně jako ostatní hypoteční úvěry zajištěna zástavním právem k nemovitosti určené k bydlení, která se nachází na území České republiky. Právo zástavní musí být zřízeno ve prospěch Fio banky. Je potřeba jej sjednat k nemovitosti, která je financována (může se jednat i o rozestavěnou nemovitost či pozemek) nebo k jiné nemovitosti určené k bydlení (musí být dokončená, zkolaudovaná a určená k bydlení). Odhad ceny nemovitosti zajišťují smluvní odhadci Fio banky. Jako zajištění Vám může sloužit: byt, rodinný dům, rekreační objekt pro individuální rekreaci, bytový dům (do 3 bytových jednotek), stavební pozemek nebo i např. ateliér.

Kdo ji může získat?

O tuto hypotéku může žádat každá fyzická osoba starší 18 let, která je občanem České republiky, nebo je  cizincem s přechodným či trvalým pobytem v ČR minimálně po dobu jednoho roku. Nemovitost, kterou chcete financovat, musí být na území České republiky. Financovány jsou nemovitosti určené z převážné části k bydlení, umístěné v České republice. Prvním a zásadním krokem je samozřejmě doložení žádosti. K tomu budete potřebovat doklad totožnosti, doklad o výši Vašich příjmů a základních dokladů pro doložení účelu Vašeho úvěru.

A peníze budou Vaše…

Jakmile odevzdáte všechny potřebné dokumenty a odhadce Fio banky provede ocenění nemovitosti. Poté bude následovat komplementace podkladů a proběhne schválení hypotéky. Po schválení můžete úvěr čerpat 6 měsíců nebo maximálně 2 roky, pokud se jedná o stavební úpravy. Čerpat úvěr můžete již na základě návrhu na vklad zástavního práva. Hypoteční úvěr u Fio banky je splácen měsíčními anuitními splátkami – inkasem z běžného účtu. Budete jej mít vedený Fio bankou zdarma. Splátky jsou pevně stanoveny v konstantní výši po dobu, kdy máte nastavenu platnost pevné úrokové sazby. Pokud jste zvolili variabilní úrokovou sazbu, mění se anuitní splátky během pětiletého období platnosti rizikové přirážky podle pohybu 1M PRIBORu (úroková sazba, za kterou si banky navzájem poskytují úvěry na českém mezibankovním trhu). Klient je o změnách úrokové sazby a výše anuitní splátky informován Fio bankou.

Už brzy můžete ve vlastním bydlet i Vy!

Produkt Fio hypotéka patří mezi opravdu výhodné hypotéky na českém trhu. Splátky i úroky jsou nastaveny tak, aby maximálně vyšli vstříc požadavkům žadatelů. Není proto nic jednoduššího, než si vyplnit žádost a počkat si na schválení Vaší hypotéky. Už brzy můžete bydlet ve vlastním i Vy!