Půjčky bez registru

Současná moderní a konzumní doba přímo vybízí k tzv. „žití na dluh“ a mnoho lidí tento způsob životního stylu také praktikuje. Velice často se stává, že si mnoho z nich vezme hned několik půjček k pořízení věcí, na které jim osobní příjmy nestačí.

Pokud náhle přijde situace, kdy budou peníze zapotřebí na životně důležité věci, může se stát, že tato osoba nebude schopná dostát svým závazkům a ocitne se v registru dlužníků.

Registr dlužníků – nejčastější důvod zamítnutí půjčky

Registry dlužníků jsou seznamy lidí, kteří se opozdili ve svých platbách vůči věřitelům nebo své závazky neplní vůbec. K čemu jsou tyto evidence? Slouží zejména bankám ale i dalším společnostem poskytujícím úvěry k tomu, aby do nich tyto společnosti mohly nahlédnout, nenachází-li se v registru dlužníků žadatel o půjčku. Pokud je žadatel o půjčku veden v registru, je velká pravděpodobnost, že nebude zodpovědně splácet měsíční splátky. Do registru dlužníků se však můžete dostat i nevlastní vinou, například kvůli špatné komunikaci banky s Vámi apod. Registry nejsou tedy vždy úplně spolehlivým nástrojem ke zjištění bonity klienta.

Toho, že registry dlužníků nemusí mít vždy vypovídající hodnotu o klientovi a výše zmíněného nedostatku jsou si vědomy zejména nebankovní instituce, poskytující půjčky. Vědí, že i klient uvedený v registru dlužníků může splácet mnohdy spolehlivěji než klient v evidenci neuvedený.

Půjčky poskytované bez nahlížení do registru dlužníků jsou poskytovány soukromými investory, kteří mohou sami rozhodnout o tom, zda klientovi půjčí nebo ne a nemusí se ohlížet na přísné podmínky banky.

Další výhody půjček bez registru

Kromě hlavní výhody – nenahlížení do registru dlužníků mají i mnoho dalších zajímavých výhod. Protože nebankovní společnosti poskytující půjčky rostou jako houby po dešti a setkávají se s velkou konkurencí ve svém oboru, snaží se dát klientovi co nejvýhodnější nabídku. Půjčky bez registru tak můžete mít schváleny do 24 hodin, nemusíte dokládat svůj příjem nebo je půjčka poskytnuta i začínajícím podnikatelům.

Kde zjistím více?

Podívat se můžete například na oficiální prezentaci půjčky bez registru, kde se dozvíte i názory klientů a jejich zkušenosti s půjčkou.