Zelený úvěr od Volksbank

Chcete využít dostupných prostředků z obnovitelných zdrojů a zároveň ušetřit s programem Zelená úsporám? Máme pro Vás tip, jak si vše pohodlně zařídit tak, abyste finančně nestrádali a měli potřebné peníze pořád u sebe.

 

Zelený úvěr od Volksbank

 

Produkt Zelený úvěr je určen pro klienty Volksbank, kteří preferují využití obnovitelných zdrojů energie v rodinném domě nebo bytě a zároveň plánují využití programu dotace Státního fondu životního prostředí Zelená úsporám nebo i pro žadatele, kteří o dotaci neusilují, ale je v jejich zájmu investovat do úspory obnovitelných energií.

Obnovitelné zdroje jsou v současnosti velmi preferovanou a také kvalitní investicí. Využít můžete vodní, větrnou, sluneční energetiku a biomasu. Prostředky z programu Zelená úsporám mohou být čerpány do 31. prosince 2012. Program upravuje směrnice Ministerstva životního prostředí č. 9/2009.

V případě Zeleného spotřebitelského úvěru je možné zažádat až o 500 000 Kč. Pokud tušíte, že Vaše náklady by mohly výrazně převýšit 300 000 Kč, je možné zažádat o Zelenou hypotéku.

Zelený úvěr je určen především do projektů úpravy nemovitostí, které splňují podmínky pro udělení této státní dotace, avšak pro účel úvěru umožňuje i širší využití než samotný program. Úvěr je možné využít na:

  • Zasklení balkonů
  • Zateplení – celkové či částečné
  • Koupě čerpadla
  • Koupě kotle na biomasu, výměnu radiátorů
  • Výstavbu nemovitosti v pasivním energetickém standardu (tzv. pasivní domy)

 

Co je to pasivní dům?

Pasivní dům je stavba, splňující dobrovolná kritéria ohledně energetických úspor při provozu domu.

Jaké jsou výhody Zeleného úvěru?

Nemusíte čerpat peníze ze „svého“ než obdržte dotaci

Možnost předčasného splacení úvěru (na základě obdržené dotace) zdarma

Žádost o úvěr je řešena jako klasický spotřebitelský úvěr

Veškeré zajištění úvěru bude přizpůsobeno Vašim potřebám

Pokud jste klientem Volksbank, postačí, když doložíte svoji totožnost – poradci ušetří Váš čas.

Operace

Poplatky?

Zpracování Zeleného úvěru

1 % z výše úvěru, min. 500,–

Vedení úvěrového účtu

50Kč/ měsíc

Zaslání výpisu z úvěrového účtu

zdarma

Předčasná splátka Zeleného úvěru

zdarma

 

Samozřejmostí pro Zelený úvěr je včasná platba splátek.  Pokud dojde k opoždění Vaší platby, má banka samozřejmě nastaveny sankce. Naštěstí nejsou nijak vysoké, takže se Vám úvěr nemusí výrazně prodražit. Pokud dojde k nezaplacení, první upomínka je účtována 100 Kč. Druhá a každá další upomínka je účtována za 500 Kč.

Jak získat Zelený úvěr?

Pokud máte zájem využít tento zajímavý úvěr, který může být perfektní investicí do budoucnosti, je nejdříve potřeba podat si žádost. Proces posouzení žádosti o poskytnutí Zeleného úvěru je stejný jako v případě žádosti o standardní úvěr. V bance Vás požádají o doložení vaší totožnosti a Vašich příjmů.

Občané České republiky předkládají dva průkazy totožnosti,  jedním je vždy občanský průkaz. Občané EU předkládají občanský průkaz nebo cestovní pas a průkaz o povolení k pobytu.

Váš příjem můžete doložit výpisem z Vašeho účtu, výplatní páskou za poslední 3 měsíce u zaměstnanců. Pokud podnikáte, je potřeba doložit výpis z živnostenského rejstříku, daňové přiznání za poslední dva roky a potvrzení o bezdlužnosti k finančnímu úřadu (ne starší než 60 dní).

Veškeré informace o Zeleném úvěru a jeho využití získáte na některé z poboček Volksbank nebo na zákaznické lince zdarma: 800 133 444.