Půjčka na studium

Půjčka pro studenty bude v budoucnu velmi vyhledávaný finanční produkt. Proč?

Česká vláda chystá zákon o školném na vysokých školách. To znamená, že se bude platit nejen za soukromé školy, jako tomu bylo do teď, ale také za všechny ostatní stání školy. Částka se bude pohybovat okolo 10 000 za semestr.

Tato částka je ale maximum, co školy budou moci požadovat. To znamená, že školy, které nejsou tolik žádané, budou nabízet školné nižší než například prestižní univerzity v Praze.

Půjčka pro studenty a její pravidla.

Půjčka pro studenty bude samozřejmě mnohem výhodnější produkt než standartní půjčky, nebo třeba spotřebitelský úvěr. Splátky budou odloženy a splácet se začne až po konci studia.

Z nynějšího návrhu lze vypozorovat jedna klička, jak se vyhnout placení této půjčky. Základní podmínka je následující. Student, který si vezme půjčku na svá studia a bude schopen doložit příjem po ukončení vysoké školy nižší než je průměrný plat a bude tomu tak do 50 ti let. Bude mu tato částka odpuštěna.

Zákon je zatím v přípravě, takže tyto informace jsou velice předběžné. Proto samotné dokazování a odkládání splácení půjčky se bude ještě dále upřesňovat. A s podmínkami se bude ještě hýbat.

Nicméně tato podmínka je velmi zajímá pro studenty, kteří se rozhodnou studovat obor, nepřiliž finančně zajímavý. Podle předběžných informací by tento zákon mohl byt aktuální do dvou let.

Půjčka pro studenty a její dnešní podoba.

Již dnes bankovní domy poskytují široké portfolio nabídek pro studenty. Student má několik možností jak si půjčit. Některé banky nabízejí platební karty s takzvaným kontokorentem. To znamená, že student i když dosáhne nulového stavu na svém účtu, může čerpat finanční prostředky do minusových čísel a poté je splácet.

Půjčky pro studenty jsou opatřeny nižší úrokovou sazbou, než jakou známe například u standartních spotřebitelských úvěrů. Další rozdíl je ve výši půjčované částky. Studenti si půjčují malé částky. Zpravidla na konci měsíce kdy jim dojdou peníze.