Kontokorentní úvěr od Volksbank

Stává se Vám, že některý měsíc nevyjdete se svým příjmem? Potřebujete zaplatit náhlé výdaje a nemáte na svém účtu dostatek financí? Bojíte se, že obdržíte výplatu s několikadenním zpožděním a nestihnete zaplatit nájem?  Řešením pro Vás může být bankovní služba kontokorent. Pořiďte si úvěr kontokorent, se kterým můžete jít i tzv. „ do mínusu“.

Využít můžete například služeb banky Volksbank, o jejímž úvěru přinášíme krátké shrnutí. Kontokorent je krátkodobý úvěr, poskytnutý klientovi banky. Úvěr může být opakovaný. Jakmile splatíte úvěr (pokud budete čerpat do maxima, můžete čerpat znovu a znovu. Kontokorentní úvěr od Volksbank je povolený debetní rámec na běžném účtu klienta určený soukromým účelům a k soukromému užití. Zřídit si jej může každá fyzická osoba v zaměstnaneckém poměru, činná ve svobodném podnikání (lékař, právník)nebo podnikatel či živnostník. Zažádat o něj může osoba starší 18 let. Často je zřizují například rodiče svým dětem, studentům, kteří studují daleko od domova a nemají možnost vyřešit jinak nedostatek peněz.

Jaký je kontokorentní úvěr od Volksbank a jaké má výhody?

Tento úvěr je určený k překlenutí krátkodobého nedostatku financí a to i opakovaně. Je poskytován klientům na dobu neurčitou. Úvěrový přitom jde nastavit až na trojnásobek čistého měsíčního příjmu (150 000 Kč). Minimální výše úvěru je 5 000 Kč, a zaokrouhluje se na celé tisíce. Peníze lze vybírat jak v české měně, pokud máte pravidelný příjem v eurech, tak i v této měně. Úvěr lze splatit automaticky odesláním nebo vložením peněz na daný účet, přičemž úroky se počítají pouze z vybrané částky a za dané období. Výše úroků se řídí aktuálním přehledem úrokových sazeb.

Pro upřesnění uvádíme informativní sazby kontokorentního úvěru:

Vedení kontokorentního úvěru (měsíčně) 50,-
Vedení kontokorentního úvěru (měsíčně)* 12,–*
Změna výše kontokorentního úvěru zdarma

Platí pro kontokorentní úvěry sjednané od 8.8.2011, v případě koncepce Domácí banka pro kontokorentní úvěry sjednané od 1.3.2011

Jak jej získat?

Pokud chcete službu získat, je potřeba, abyste splnili základní podmínky:

  • odeslali žádost
  • měli min. 18 let
  • měli běžný účet u Volksbank CZ, a. s.,( na kterém by byl později úvěr nastaven)
  • doložili Váš příjem
  • předložili dva průkazy totožnosti (Občan České republiky předkládá vždy dva průkazy totožnosti, přičemž jedním z nich je občanský průkaz, občan EU předkládá občanský průkaz nebo cestovní pas a průkaz o povolení k pobytu)
  • pokud je žadatel klientem banky méně než 3 měsíce, je požadováno předložení dalšího dokladu o bydlišti. K tomu může posloužit například i výpis od telefonního operátora, internetového providera nebo SIPO apod

Kam mám zajít, zavolat?

Kontokorentní úvěr zařídíte na všech pobočkách banky Volksbank nebo na bezplatné zákaznické lince 800 133 444. V bance se Vám bude věnovat bankovní poradce, který s Vámi sepíše žádost.  Pro kontokorentní úvěry mají nastaveny garantovanou dobu zpracování do 24 hodin.

Vaše finanční starosti teď může vyřešit založením běžného bankovního účtu a zřízení si úvěru kontokorent. Budete mít dostatek financí neustále k dispozici a nemůže Vás překvapit ani nečekaný výdaj nebo uspíšená platba. Vyzkoušejte třeba Volksbank.