Oddlužení

Potřebujete novou televizi, pračku nebo třeba auto? Nemáte dostatečnou hotovost? Banky Vám už nepůjčí, jelikož máte více závazku jak z bankovního tak nebankovního sektoru? Bojíte se exekuce, protože už nemůžete splácet? Výdaje na splátky přesahují vaše příjmy.

Pokud jste v podobné situaci, oddlužení je jedna z věci, která vás bude určitě zajímat. Pokud opravdu máte více nesplacených pohledávek a nemůže je již dále splácet. Kupí se vám dluhy a exekutoři vám zabavují majetek. Je oddlužení asi jedinou a poslední možností.

Co vlastně oddlužení je a jak se můžeme vysvobodit z našich nevýhodných půjček?


Podle zákona z roku 2008 o insolvenčním řízení může i fyzická osoba požádat soud o uvalení insolventního řízení na svoji osobu. Řešit takto svoje závazky je už opravdu zoufalý čin, který je jakousi poslední záchrannou brzdou. Pokud se rozhodneme tedy pro řešení tímto způsobem, musíme splnit několik podmínek. Jendou z prvních je dostat se do úpadku a ten dokázat. Další velice důležitou podmínkou je bonita aspoň na takové úrovni, abychom byli schopni uhradit věřitelům alespoň 30% z dluhu a to nejpozději do pěti let. Poté tedy můžeme soud požádat o uvalení insolvence. Oddlužením se dneska zabývá velké množství firem a odborných poradců, kteří dokáží poradit.

Jedním s důležitých faktorů, se kterými musíme určitě počítat je možná nechuť investorů spolupracovat. Pokud věřitel odmítne spolupráci a nebude mu stačit pouze 30% z dluhu, může se obrati na různé vymahatelské společností a získat tak dlužné pohledávky jinou cestou. Proto při podávání žádosti o oddlužení nesmíme zapomenout na komunikaci s věřiteli.

Majetkové vyrovnání mezi dlužníkem a věřitelem probíhá několika způsoby. Nejlepší je asi jednorázové vyrovnání, ale v praxi dlužníci nemají potřebné částky. Proto se stanový splátkový kalendář, který se musí přesně plnit. Při nedodržení splátkového kalendáře přichází další sankce.

10 komentářů to “Oddlužení”
 1. carmik Says:

  Dobrý den,rozhodla jsem se reagovat. Jsemvzouflé situaci a tak jsem se rozhodla požádat o insolvenci,počítala jsem s tím,že budu muset zaplatit určitý obnos,odevzdala jsem potřebné listiny s tím,že mi dotyčný právník dá vědět jestli dosahuji na možnost oddlužení. Takže zaplatila jsem 2.400Kč a za ty peníze jsem dostala opis dlužných částek ze smluv,které jsem dodala,aniž by byla odečtena částka,kterou jsem již uhradila(úvěr byl na 6 let a mi zbývá doplatit 2roky),tedy dlužná částka se navýšila o 100 000Kč.A na konci výpisu byl dovětek,že bohužel nedosahuji na možnost oddlužení.Proto se ptám:Můžu věřit právníkům? Díky za odpověď.

 2. alena Says:

  nabízím možnost spolupráce od 20000 měsíčně,nejedná se o podomní prodej, více info na emailu

 3. Stanley Says:

  Vážená paní,i když požádate o odlužnění jsou tady v našem státě společnosti ,kteří se musí stůj co stůj na vás přiživit a ješte víc dostat do zadlužení jsou to pouze sladká slova ,že stačí splatit 30procent svých dluhů ,veřitelé jen tak svých peněz se nezřeknou a právnik vam naslibuje hory doly a stejně vám nepomůže a vy jenom platite za jeho služby,protože je spojený s veřiteli i on potřebuje neco z toho vašeho dluhu získat

 4. Radek Says:

  Vážená paní, některým právníkum se da věrit, insolvenci sem již musel také dělat, konzultaci sem měl zdarma, platil sem zato 4000kč ale pani mi vyplnila papíry a až do soudu a přidělení insolvenčního spráce se o mě starala

 5. Nada Says:

  Dobrý den můžete mi napsat která paní Vám to dělala. děkuji Nada

 6. roman Says:

  take by mě to zajímalo ,a halvně jestli dokaáže poradit

 7. Elena Says:

  Dobrý den,oddlužením jsem si také prošla a je to tak skutečně nyní splácím jen 30% svých dluhů.

 8. natalie hunkova Says:

  DOBRI DEN ,MAM DOCELA VELKY PROBLEM MAM NEBANKOVNI PUJCKY A V BANCE JEN JEDNU MALOU, A S UROKAMI TO DELA DOCELA DOST.JSEM ZAMESTNANA A MAM DVE DETI A DOCELA DOST ME TRAPI ZE JIM NEMUZU NIC DOPRAT A PROTO VES MOC PROSIM O POMOC,BYLO BY PROMNE MOC DOBRI ZISKAT KONSOLIDACI PUJCEK, ALE NEVIM JESTLI TO PUJDE JELIKOS UZ MAM VSE PO SPLATNOSTI, MOC VAS PROSIM OZVETESE NEKDO HUNKOVA. BILYKAMISEK@SEZNAM.CZ

 9. Svetlana Voskanyan Says:

  Dobrý den!
  Potebuji oddluženi.Těšim se na odpovědˇ.Děkuji.kontaktujte mě na tel. 608 284 416

 10. Vendula Says:

  Dobrý den,ovdověla jsem a po manželově smrti nejsem schopna hradit dluhy které zde zůstaly.Prosím měla bych zájem o oddlužení,ale nevím jak postupovat.děkuji