Znáte Americkou hypotéku?

Když se řekne hypotéka, většina lidí si představí účelový úvěr určenou k rekonstrukci bytu nebo koupi nemovitosti. Hypotéka však nemusí mít jen pevně stanoven účel využití. A zdárným příkladem je tzv. Americká hypotéka.

Americkou hypotéku nabízí v současné době již většina bankovních institucí. O co se vlastně jedná? Americká hypotéka je pojmenování speciálního hypotečního úvěru, který není účelově vázán, ale je zajištěn zástavním právem k nemovitosti.

Protože každá banka používá pro produkty Americké hypotéky jiné názvy, může být někdy složité, zvolit nejvýhodnější produkt. Nejlepší cestou je prozkoumání celého finančního trhu a porovnání jednotlivých nabídek.

Průměrná minimální částka, na kterou si lze vzít Americkou hypotéku je u většiny společností 200 000 Kč. Úroková sazba bývá vyšší než u běžné hypotéky, ale nižší než u spotřebitelského úvěru.

Jak je možné získat Americkou hypotéku?

Podmínky pro získání Americké hypotéky nejsou nijak složité. Podmínky jsou ve většině případů: minimální věk žadatele 18 let, doložitelný závislý příjem a osobní vlastnictví nemovitosti na území České republiky.